Firma Tesko Steel dostarcza swoje produkty wielu znanym i rozpoznawalnym producentom, m.in. na rynku AGD. Do końca 2018 roku w Rybniku powstanie kompleks 3 hal magazynowo-produkcyjnych stalowego centrum serwisowego wraz z zapleczem techniczno-logistycznym oraz budynkiem biurowym. W halach zostaną uruchomione trzy nowe linie produkcyjne.

 

- Dla miasta niezwykle cenne jest to, że prężnie rozwijająca się firma inwestuje i wiąże swoją przyszłość nadal z Rybnikiem – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Miasto stara się stwarzać jak najlepsze warunki prowadzenia działalności dla nowych inwestorów, ale na pierwszym miejscu - co naturalne i logiczne – stawiamy na przedsiębiorców już prowadzących działalność w Rybniku. Dlatego też jestem zadowolony, że spółka Tesko Steel, spośród innych branych pod uwagę lokalizacji, wybrała na tak dużą i nowoczesną inwestycję nasze miasto. Tym samym utworzone zostaną kolejne miejsca pracy dla wykwalifikowanej kadry. Co istotne, zaproponowane przez miasto rozwiązania komunikacyjne wraz z otwarciem drogi Racibórz-Pszczyna przyczynią się do usprawnienia ruchu kołowego w tym obszarze, odciążając jednocześnie ul. Żorską. Spółka Tesko Steel ma wielu znaczących kontrahentów w całej Europie i uruchomienie nowych linii produkcyjnych może być bodźcem do pozyskania kolejnych inwestorów na terenie Rybnika – przekonuje prezydent.

 

W związku z rozpoczętą inwestycją Tesko Steel planuje zwiększenie zatrudnienia w kolejnych latach nawet o 60 etatów. Spółka pozyskała na tę inwestycję środki unijne z Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój.

 

- Cieszę się, że nasza Spółka może rozwijać się w Rybniku. Bardzo zależało nam, by kolejne inwestycje były kontynuowane w mieście, z którym od wielu lat jesteśmy związani. Dlatego też nieocenione jest wsparcie władz Miasta w realizacji procesu inwestycyjnego, nad którym pracowaliśmy od ponad roku – mówi Robert Schnabel, Prezes Zarządu Tesko Steel Sp. z o.o. - Nie ukrywam, że rozważaliśmy również inwestycję poza Rybnikiem. Ważnym argumentem dla naszej firmy jest planowana poprawa komunikacji m.in. poprzez budowę drogi Racibórz-Pszczyna oraz zaproponowane inwestycje drogowe w rejonie ul. Drzymały/Brzezińskiej. Jestem wdzięczny prezydentowi za wykazanie zainteresowania, by tego typu lokalne firmy miały dobre warunki do rozwijania się w Rybniku. Doceniamy również rolę pracowników Biura Obsługi Inwestora w koordynowaniu spraw związanych z przygotowaniem inwestycji – dodaje prezes.

 

Łączna wartość inwestycji to 38 milionów złotych, a zakończenie pierwszego etapu planowane jest z końcem 2018 roku.