Ustawienia strony

Zmień ustawienia, aby lepiej widzieć prezentowane treści

Rozmiar tekstu

Wysoki kontrast

Facebook Twitter

Rybnik. Miasto z ikrą.


Larissa jest greckim miastem leżącym w legendarnej krainie Tessali, w środkowej Grecji, na Nizinie Tesalskiej, nad rzeką Pinios. Miasto liczy ponad 102 tys. mieszkańców.
Jest ośrodkiem przemysłowo-handlowym i turystycznym, a na jej terenie zlokalizowane są zakłady przemysłu włókienniczego, papierniczego, spożywczego (głównie cukierniczego i tytoniowego) oraz odzieżowego. 

13 czerwca 2003 r. Larissa została oficjalnym miastem bliźniaczym Rybnika.
W ostatnich latach nawiązały ze sobą współpracę szkoły muzyczne z Rybnika i Larissy, które wspólnie koncertują w obu partnerskich miastach. W lipcu 2006 r. w Rybniku gościła delegacja z Larissy celem poznania funkcjonowania administracji samorządowej, a także PWiK oraz innych miejskich służb.

W 2014 roku odbyły się dwa spotkania w ramach partnerskiej współpracy Rybnika i Larissy. Pierwsze z nich miało miejsce w Rybniku podczas Dni Miasta. Rybnik gościł delegację oficjalną oraz grupę sportowców-amatorów, która rozegrała towarzyski mecz piłki nożnej na rybnickim boisku. W czasie pobytu greckich przyjaciół w Rybniku oficjalnie otwarto rondo Larissa znajdujące się przy ul. Wielopolskiej.